Na co si dát pozor, pokud hledáte novou práci?

 

Na co si dát pozor, pokud hledáte novou práci?

Na trhu je stále mnoho pracovních příležitostí, ze kterých můžete vybírat. Ať už se jedná o vaši první práci, anebo byste rádi odešli z té stávající. Nová pozice může vypadat lákavě, je však třeba vědět, na co si dát pozor, než se po hlavě vrhnete na novou pracovní pozici.

Hledání práce

Jestliže se rozhodnete, že nová práce je správným krokem ve vašem životě, můžete se směle pustit do hledání různých nabídek. Je však třeba být ostražití, abyste mohli najít ideální nabídku přesně pro vás. Inzeráty najdete snadno online – práce Olomouc, Praha a mnoho dalších měst. Jestliže se nadchnete pro nějakou nabídku, dobře si prověřte danou firmu. Čím více informací se dozvíte, například i o reputaci firmy, tím blíže budete vědět, co vás v dané společnosti bude čekat.

Vztahy na pracovišti

Vzhledem k tomu, že v práci trávíme velkou část života, je důležité cítit se na tomto místě dobře. To není pouze o náplni vaší práce. Velmi důležité jsou také vztahy na pracovišti a atmosféra. Již z prvního dojmu můžete získat odhad, jak to v dané firmě funguje. Vždy je však třeba počítat s tím, že s novými kolegy je třeba se nejprve dobře seznámit. Neházejte proto flintu do žita, pokud váš první den v nové práci nebude zcela podle představ.

Čas pro sebe

V každé práci je důležité, abyste měli nějaký čas i pro sebe. V inzerátu vás může lákat vysoká finanční nabídka, tyto nabídky práce však většinou automaticky znamenají vysoké nasazení. Rozmyslete si proto dobře, zda vám za finance stojí za to v práci trávit většinu svého času. Dívejte se také na benefity, které společnost nabízí. Nejen na materiální věci, ale hlavně přínos těchto výhod pro vás. Pokud vám zaměstnavatel nabídne možnost relaxace či sebevzdělávání, je to rozhodně plus.

Změna zaměstnání může být správným rozhodnutím, při výběru nové pozice je však třeba pečlivě zvážit, zda se daná nabídka pro vás hodí.